Artykuł6

Oto podstrona: 5


Fakty są zawstydzająco jasne. W porównaniu z uczniami na całym świecie USA są mocno pokonane przez co najmniej 29 innych krajów w matematyce, 19 krajów w Reading i 22 kraje w nauce. Cóż za absolutna hańba! Jak upadli potężni! Co więcej, stajemy się coraz gorsi wraz ze wzrostem spadku w dół!

Kto nas wyprzedza w tych obszarach? Chiny, Korea, Japonia, Szwajcaria, Holandia, Finlandia, Kanada, Polska, Belgia, Niemcy, Wietnam, Austria, Irlandia, Dania, Nowa Zelandia, Francja, Wielka Brytania.

Artyści spinowi, przeprosiny i obrońcy status quo edukacji w USA bez wątpienia zareagują i pomalują te przerażające wyniki w najdelikatniejszych kolorach wody. Czy problem można rozwiązać?

Absolutnie nie, dopóki otwarcie nie przyznamy, że mamy problem edukacyjny. Dopóki nie osiągniemy tego punktu zwrotnego, gry będą kontynuowane ze szkodą dla naszego kraju. Pytanie brzmi: jak nisko musimy iść na tę konkurencyjną listę, zanim przyznamy, że mamy problem?

Nie uznając, że to, co robimy w matematyce, nauce, czytaniu i prawdopodobnie także w kilku innych przedmiotach, nie działa, nadal będziemy się przesuwać. Pomyśl o konsekwencjach dla narodu, który akceptuje coraz niższe standardy matematyki i nauk ścisłych, podczas gdy świat staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie!

Częścią problemu jest to, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć, że tak jest. Jesteśmy zbyt politycznie poprawni, aby powiedzieć, że na naszej karcie raportu pojawia się kilka liter C i D. Przyzwyczailiśmy się do otrzymywania nagrody za zwykłe pojawienie się, co sprawia, że ​​czujemy się dobrze w naszym własnym środowisku, dzięki czemu możemy dalej oszukiwać się. Niestety reszta świata nie gra w naszą małą grę. Są tam, aby nas pokonać i zgadnąć, jakie są!

Wyobraź sobie także naród, który akceptuje malejące umiejętności czytania! Brak efektywnego czytania oznacza brak skutecznego rozumienia, niższy poziom interakcji, a ostatecznie głupszą i biedniejszą populację. Jeśli obecny trend się utrzyma, nastąpi nie do pomyślenia. USA staną się zwolennikami, a nie liderem.

Jak więc się zmieniamy? Przejmując własność i tworząc niesamowitą presję, oddolną, na tych, którzy do tej pory nie wykonywali zadania. Ani rząd, ani związki, ani politycy nie odwrócili naszego spadku.

Zwykle rzucamy pieniądze na nasze problemy, mając nadzieję, że rozwiążemy je w ten sposób. To z pewnością nie zadziałało. Mały kraj taki jak Republika Słowacka wydaje połowę tego, co USA robią na edukację, ale osiąga te same wyniki.

Gdybyśmy mogli postawić człowieka na Księżycu, z pewnością moglibyśmy ponownie wykonać nasz system edukacji. Sekret skutecznej zmiany polega na tym, że nieformalne przejmuje formalne.

Wspieraj wszystkie osoby i szkoły, które odchodzą od zepsutego modelu i mogą udowodnić, że doskonała wydajność jest pożądana, osiągalna, konieczna i cnotą. My, Ludzie, musimy zainicjować tę zmianę. Niewykształcona populacja to gwarantowany przepis na katastrofę, która może trwać przez dziesięciolecia. Pojawią się Liderzy. Wola musi tam być. Ameryka musi zaakceptować to wyzwanie, zanim będzie za późno.

* Wyniki dla studentów można zweryfikować na stronie internetowej Programu międzynarodowej oceny studentów. Pierwszą rzeczą, którą Bernard Kirk mówi swoim klientom, jest to, że absolutnym czynnikiem krytycznym w każdej firmie są ludzie.

Dzięki siedemnastu latom zarządzania operacyjnego, dwudziestu dwóch lat wdrażania strategii dla wielu przedsiębiorców, specjalistów i firm wysokiego szczebla na całym świecie, Bernard jest ekspertem w zakresie wpływu ludzi na wyniki.