Artykuł4

Oto podstrona: 0


Teraz, gdy nadeszła pora jesienna, okazuje się, że jesteśmy bardziej skłonni do energicznego spaceru i cieszenia się odrobiną natury. Różne lasy państwowe i parki są doskonałymi miejscami do odwiedzenia o tej porze roku. Dzieci mają okazję obserwować roczną metamorfozę natury, gdy drzewa i rośliny zaczynają przybierać kolor.

Wraz z tymi wszystkimi pozytywnymi atrybutami pojawia się również kilka negatywnych wad. Od lat 50. XX wieku Poison Ivy stał się bardziej agresywny dzięki powiększaniu się liści i zwiększaniu poziomu toksycznych olejków. Nie jest to zbyt zachęcająca informacja, jeśli zdarzyło ci się być jedną z 350 000 osób, które dotknęły tę roślinę rocznie.

Jak zawsze Trujący bluszcz nadal znajduje się na szczycie listy roślin jako główna roślina, której należy unikać. Oleista żywica zwana „Urushiol” wiąże się z ludzką skórą w kontakcie, aw przypadku uczulenia na nią istnieje duża szansa, że ​​rozwinie się reakcja nadwrażliwości, która charakteryzuje się swędzeniem i serią piekących erupcji skóry. W kontakcie z tą toksyną jesteś skazany na od jednego do trzech tygodni ciągłego swędzenia i drapania. Po wchłonięciu oleju w skórę objawy zwykle pojawiają się w przybliżeniu od 12 do 36 godzin. Wkrótce pojawią się pęcherze i swędzenie.

W 1609 r. Kapitan John Smith zidentyfikował i nazwał roślinę obecną nazwą „Poison Ivy”. Występuje zwykle w większości obszarów leśnych kontynentu północnoamerykańskiego. Charakteryzuje się trzema grupami listków liści obserwowanymi na małych łodygach, które pochodzą z większej łodygi głównej.

Zapobieganie jest zwykle najlepszym sposobem działania w przypadku Poison Ivy. W miarę możliwości unikaj kontaktu z rośliną. Noś długie spodnie, koszulę z długim rękawem, buty i rękawiczki, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z toksycznymi olejami. Podczas codziennych podróży miej oko na roślinę. Udało mu się znaleźć drogę do placów, placów zabaw i innych terenów zewnętrznych. Jeśli odkryjesz dużą ilość roślin rosnących na twoim podwórku, najlepiej skonsultować się z profesjonalistami, którzy zajmują się tą rośliną w sposób ciągły. Nigdy nie „niszcz chwastów” na roślinach, ponieważ to z pewnością rozprowadza olej Poison Ivy na twoim podwórku.

Z jakiegoś dziwnego powodu większość zwierząt domowych jest odporna na działanie rośliny, jednak nierzadko ludzie dostają olej na skórę po głaskaniu futra zwierzęcia. Dobrą zasadą jest kąpanie psa lub kota w grubych gumowych rękawiczkach. Po umyciu zwierzęcia należy umyć się, używając tylko zimnej wody, aby utrzymać zamknięte pory.

Często, gdy znajdziesz wzrost Poison Ivy, w pobliżu zobaczysz kolejną plamę roślin o nazwie Jewweed. Roślinę tę tradycyjnie używali rdzenni Amerykanie w ośrodkach, aby przyspieszyć proces gojenia związany z infekcjami Poison Ivy. Po prostu zbierz trochę biżuterii i pokrój łodygę rośliny. Następnie wytrzyj sok ze łodygi na skórze. Ułatwi podrażnienie od Trującego Bluszczu i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się. Jeśli możesz znaleźć produkt znany jako mydło Poison Ivy, dobrze by go było kupić. To mydło zawiera biżuteryjne i dodatkowe kojące składniki, takie jak smoła sosnowa. Jeśli twój stan jest bardzo poważny lub jesteś uczulony na trujący bluszcz, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym.