Artykuł1

Oto podstrona: 4


Wycieczka do Knysna Heads jest niezbędna dla osób, które po raz pierwszy odwiedzą obszar Knysna. Szefowie muszą być jednym z najbardziej niezwykłych obiektów geologicznych na całej linii brzegowej Afryki Południowej. To tutaj para kolosalnych i dramatycznych piaskowcowych klifów morskich strzeże wejścia do laguny od falującego oceanu. Wschodnie i zachodnie głowy otaczają głęboki i potencjalnie niebezpieczny kanał, przez który wpada morze, wypełniając rozległą i zdumiewająco piękną lagunę u ujścia rzeki Knysna.

Wschodni monolit Knysna Heads jest łatwo dostępny samochodem i stanowi bramę do malowniczych skalnych basenów i plaż. Jest domem dla wielu lokalnych domów, a także renomowanej restauracji. Wzniesiono punkt widokowy, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na lagunę, samą Knysnę, a także Leisure Isle, piękny atol otoczony łańcuchem wzgórz i otoczony ze wszystkich stron wodami rosnącego Knysnaestuary.

Kontrastujący Western Head jest głównie prywatnym rezerwatem przyrody dostępnym tylko promem. Featherbed Nature Reserve to nieskazitelny kawałek raju. Od spacerów z przewodnikiem przez lasy Milkwood do starożytnych jaskiń morskich Khoi po spacery z powrotem wzdłuż malowniczych nadmorskich ścieżek otoczonych rodzimą florą i fauną, Western Head żyje z niezrównanym pięknem.

W rezerwacie znajduje się program hodowlany rzadkiego Blue Duiker, jednego z najmniejszych gatunków antylop na świecie. Jest także domem dla pięknej Knysna Loerie i zagrożonego konia morskiego Knysna, więc odwiedzający ten kawałek nieba mają niezwykłą okazję zobaczyć te rodzime stworzenia.

Głowy Knysna, choć przytłaczające pięknem przyrody, są znane z utraty łodzi i ich pasażerów przechodzących przez niepewne i zmienne wody. Są jednak doskonałym miejscem do nurkowania. Nurkowania dzienne i nocne oferowane są na wraku Paquit, którego szczątki są wyraźnie widoczne pomimo spędzenia ponad stu lat na dnie oceanu. Wycieczka na pokładzie to najlepsze doświadczenie w odkrywaniu głów Knysna. Ciesz się ich wspaniałą urodą, popijając szampana i jedząc ostrygi na pokładzie katamaranu. Jest to idealny sposób na odkrywanie bogatej oferty przyrody.